!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

img_img
;

Zumba

Chodíte si rádi zacvičit nebo zatančit?

Chcete se pobavit, zapomenout na svět a udělat něco pro svou kondici a zdraví?

Zkušený taneční pár, který tance jako Bachata, Merengue, Cumbia a další měl příležitost studovat za účasti domorodých tanečníků na karibských ostrovech, Vás provede hodinou ZUMBA.

Naše hodiny jsou určeny pro ženy i muže všech věkových kategorií.

Přijďte zkusit právě s námi ZUMBA fitness party!

Těší se na Vás Blanka & Pepa

 

ZUMBA je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobicu a tance.

 

Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“. A přesně taková je Zumba filosofie, nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V Zumba hodinách se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě.

 

Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumba fitness zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobě zjednodušené. Při Zumba fitness se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby.

 

Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie.

 

Taneční hodina Zumba fitness kombinuje tance jako je Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a mnoho dalších. Cvičení je tak jednoduché, zábavné a hlavně efektivní. Na rozdíl od klasického aerobiku není Zumba rutinní, střídá v daných intervalech pomalejší a rychlé tempo.

 

Zumba je revoluce v pojetí cvičení. Zumba fitness program vznikl v jihoamerické Kolumbii, když si její tvůrce Alberto "Beto" Perez na lekci zapomněl tradiční hudbu. Zaimprovizoval tedy a použil latinsko-americkou hudbu, kterou zrovna poslouchal v autě. A zázrak byl na světě!

 

V současné době je Zumba oblíbeným sportem ve více než 75 zemích světa, na 5 milionů lidí navštěvuje Zumba hodiny alespoň jednou týdně. Zumba je prostě jedna velká párty, která Vás nikdy neomrzí. Cvičí se v moderních sportovních halách ve městech i stařičkých sokolovnách na vesnicích. Zumba znovu přitáhla masy lidí do tělocvičen.

 

Instruktorky a instruktoři sice předvádějí jednotlivé kroky, ale cvičící je nemusí naprosto dokonale napodobovat. Stačí, když se podle nich budou hýbat. A zároveň se nechají unášet rytmy latinskoamerických tanců. Kromě posilování svalů a zlepšování fyzičky tak Zumba přináší milionům lidí i skvělou zábavu.

 

Zumba pobláznila mnohem větší část veřejnosti než třeba power jóga nebo pilates. Lidé je ve srovnání se Zumba fitness považují za nudná. Kromě pohybu je důležitá také atmosféra, která na hodinách vzniká díky veselé a energické hudbě.

 

Zumba je skvělá i pro hubnutí. Obézní nebo lidé s tělesným handicapem ji mohou provádět v bazénu ( viz sekce aqua zumba). Cvičit mohou i lidé v pozdějším věku.

 
67-img5208-sma.jpg