!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

img_img
;

Aqua zumba

 

Patříte mezi vyznavače klasické Zumba fitness ? Pak vás jistě potěší, že se tento styl cvičení rozrostl o nový druh! Je jím Zumba aqua, jedinečný vodní tanec, který vám dodá energii, zlepší náladu a navíc vám dopomůže k lepší postavě. Pojďte se o Zumba aqua dozvědět víc!

Zumba aqua je tanec a cvičení v jednom. Zumba aqua byla vyvinuta jako speciální Zumba program. Na její tvorbě se podíleli jak ti nejlepší Zumba specialisté, tak specialisté ze světa aqua fitness.Ne nadarmo se lekcím Zumba aqua říká párty v bazénu! Zumba je zábava, to už víme. Když se spojí s rezistencí vody, vytváří tak účinný program hubnutí a tvarování těla. Je to šetrný a zábavný způsob cvičení, u kterého se sice nezapotíte, ale do těla si dáte o mnoho víc než jakýmkoliv cvičením na suchu. Vodní prostředí je také z hlediska cvičení méně zátěžové a tudíž zdravější pro lidské tělo. Během pár lekcí se budete ve vodě cítit dobře a naučíte se v ní pohybovat a cvičit tak, aby pro vás byla Zumba aqua zábavou!

Zumba aqua je doprovázena temperamentními melodiemi latinskoamerické hudby. Při cvičení posilujete téměř všechny svalové skupiny a hlavně bez zbytečné zátěže pro vaše klouby. Vlastním tělem pracujete proti odporu vody a můžete jej sami jednoduše regulovat. "Zumba - příchuť" pak dodává zábavnou a příjemnou atmosféru, zkrátka fit můžete být i s úsměvem. Důležitý rozdíl je v hudbě a chytlavých melodiích. Ty jsou adaptovány tak, aby bylo možno tančit ve vodním prostředí, aniž by hudba ztratila svou energii. Zumba aqua je druhem Pool party, která je původem z Floridy.

Zumba aqua se cvičí ve vodě dosahující výšky hrudníku, tedy v mělčích bazénech, ramena jsou během cvičení nad hladinou. Na cvičení jsou nejlepší sportovní jednodílné plavky, nebo takové, ve kterých se cítíte dobře. Během cvičení je potřeba doplňovat tekutiny. Při každé hodině Zumba aqua party spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem, ani si neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit dobře, je úžasná pro mysl, tělo i duši.

Zumba aqua je pro všechny!
Existují některá cvičení, jež se omezují jen na určitý okruh cvičenců. Oproti tomu jsou i druhy posilování, které zkrátka nemohou vykonávat lidé, kteří mají například nějaké zdravotní problémy. To Zumba aqua je pro všechny kteří mají chuť si dobře zacvičit a pobavit se. Je vhodná pro všechny generace, šetrná ke kloubům, tančit můžou i těhulky a je to skvělý pohyb i pro všechny s nadváhou. Lekce jsou vhodné i pro úplné začátečníky.

A nyní k samotným lektorům. Každý lektor, který vede tyto lekce, musí projít speciálním školením od Zumba Fitness, LLC. V ČR se nám k říjnu objevilo cca 15 lektorů Zumba aqua. Není to zrovna velký počet ve srovnání s počtem Zumba instruktorů (cca 600).
A bohužel ani nenaleznete dostatečné množství lekcí nazvaných Zumba aqua. Brno již přišlo s pravidelnou lekcí nazvanou Zumba aqua. Od listopadu se chystá další Zumba aqua také na Moravě, a to v Olomouci a dále v Zábřehu na Moravě a časem možná dojde i na Prahu.
Pro instruktora je příprava takové lekce stejně časově náročná jako příprava klasické Zumba lekce. Vybrat správnou hudbu, ani příliš rychlou ani příliš pomalou a zakomponovat ji do vodního prostředí je hotový kulinářský zážitek.